100 lat Pani Anieli

Aniela Wójcik z Rajska świętowała setne urodziny. 29 marca przyjęła życzenia zdrowia i pogody ducha, a także zdradziła kilka sposobów na długowieczność.

Szacowną jubilatkę i gości, którzy zebrali się w świetlicy Domu Strażaka, przywitała dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwiga Szczerbowska. Wójt Mirosław Smolarek i jego zastępca Halina Musiał życzyli Pani Anieli:
"aby każdy kolejny dzień przepełniony był radością, by wspierała Pani mądrością oraz doświadczeniem młodsze pokolenia, a one chętnie czerpały z Pani doświadczenia. Niech następne lata mijają w zdrowiu i spokoju oraz przynoszą same pomyślne i pełne szczęścia chwile w rodzinnym gronie".


Zdrowia i radości winszowali solenizantce także przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, sołtys Rajska Maciej Majerski, proboszcz Lech Kalinowski i pracownicy ZUS-u, którzy przywieźli też informację o specjalnym dodatku do emerytury. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Irena Paszko do życzeń dołączyła listy gratulacujne wojewody małopolskiego i premiera rządu RP.


Urodziny Pani Anieli uświetniły śpiewem "Rajskowianki", zmieniając zwyczajowe teksty piosenek na "Dwieście lat!". Jubilatka zapytana o sekret dobrego zdrowia i samopoczucia w wieku stu lat, radziła, żeby nie stronić od uciech, tańca i używek, póki na to czas.

GALERIA