Tygiel ze sztuką w Babicach

Wczoraj w Domu Ludowym w Babicach odbyło się wydarzenie pn. Tygiel ze sztuką w Babicach, zorganizowane przez miejscowy Uniwersytet Każdego Wieku.

Dzięki RSTK ,,Grupa na Zamku" Oświęcim na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji - czytanie wierszy autorstwa członków grupy, a także znanych poetów, wystawa obrazów, słuchanie utworów muzycznych oraz spotkanie z lokalną autorką książek. Nie zabrakło muzyki na żywo, którą wykonywał przyjaciel uniwersytetu. Podczas spotkania na żywo można było obserwować pracę malarzy tworzących swoje dzieła. Na zakończenie imprezy wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę Maryli Rodowicz "Jest cudnie". Całość wydarzenia świetnie prowadziła i moderowała Łucja Jurys- przedstawicielka uniwersytetu.

Wśród zaproszonych gości byli Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim, radny Babic Grzegorz Hatłas, dyrektor Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim Jadwiga Szczerbowska, sołtys Gabriela Buchała, członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawicielki zarządu Stowarzyszenie Bratnich Serc wraz z poetą, który zaprezentował swoje wiersze.