Rajsko - W Rajsku chodnikiem wzdłuż Wilamowickiej

Dobiegła końca budowa chodnika wzdłuż ul. Wilamowickiej w Rajsku. Inwestorem zadania był powiat oświęcimski, a nasza gmina współfinansowała zadanie w wysokości 50 proc. kosztów wykonania ...

Dobiegła końca budowa chodnika wzdłuż ul. Wilamowickiej w Rajsku. Inwestorem zadania był powiat oświęcimski, a nasza gmina współfinansowała zadanie w wysokości 50 proc. kosztów wykonania.

– Wykonano chodnik wzdłuż odcinka drogi powiatowej – ul. Wilamowickiej w Rajsku, o długości 550 mb - od skrzyżowania z DW 948 do istniejącego już chodnika w rejonie żwirowni – przybliża Jarosław Wideł z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy Oświęcim.

Końcowy odbiór zadania z udziałem m.in. wójt Małgorzaty Grzywy i Krzysztofa Ługowskiego, naczelnika Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Dróg Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, nastąpił 29 sierpnia.

Realizacja zadania obejmowała m.in.: wykonanie odwodnienia (kanały deszczowe, studnie rewizyjne, wpusty deszczowe, ściek przy krawężniku), wykonanie nowej podbudowy, zabudowę krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej, odtworzenie nawierzchni asfaltobetonowej wzdłuż krawężników.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 430 tys. zł.