Rajsko: przebudowany odcinek ul. Prostej

Rajsko: przebudowany odcinek ul. Prostej Piątek, 2 grudnia 2022 Zakończono modernizację ponad 300-metrowego odcinka ulicy Prostej w Rajsku. Inwestycja kosztowała prawie 350 tys. złotych.

Przedstawienie i dzień pluszowego misia w przedszkolu w Rajsku

Przedstawienie i dzień pluszowego misia w przedszkolu w Rajsku Piątek, 25 listopada 2022 25 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Rajsku wręczono nagrody w konkursie "Miś z mojej bajki". Specjalną atrakcją było przedstawienie "Czerwony Kapturek".

Msza dożynkowa w Rajsku – fotorelacja

Msza dożynkowa w Rajsku – fotorelacja Czwartek, 1 września 2022 Parafianie z Rajska, Wilczkowic, Skidzinia i Bud uczcili Święto Plonów uroczystym nabożeństwem w niedzielę, 28 sierpnia.

Kaliny w Rajsku

Kaliny w Rajsku Poniedziałek, 23 maja 2022 Ukraińscy uczniowie z oddziału przygotowawczego przy Szkole Podstawowej w Rajsku, ich rodzice i opiekunowie zaprosili koleżanki i kolegów z polskiej szkoły na niecodzienną uroczystość.

Barbórka w Rajsku – fotorelacja

Barbórka w Rajsku – fotorelacja Poniedziałek, 6 grudnia 2021 Wierni parafii w Rajsku uczcili górnicze święto uroczystym nabożeństwem. Po wspólnej modlitwie wzięli udział w otwarciu Izby Pamięci Bractwa św. Barbary.

Zebranie wiejskie, 10 września 2021

Zebranie wiejskie, 10 września 2021 Poniedziałek, 11 października 2021 Sprawozdanie z zebrania wiejskiego 10 września br.
Zawiera m.in. informacje o decyzjach ws. funduszu sołeckiego, o najważniejszych dyskutowanych sprawach i zgłoszonych przez uczestników wnioskach.

Dożynkowa msza dziękczynna w Rajsku – fotorelacja

Dożynkowa msza dziękczynna w Rajsku – fotorelacja Wtorek, 31 sierpnia 2021 W niedzielę, 29 sierpnia za tegoroczne plony dziękowali wierni rajskiej parafii, mieszkańcy Rajska, Skidzinia, Brzeszcz-Bud i Wilczkowic.

Rajsko – ul. Kręta po remoncie

Rajsko – ul. Kręta po remoncie Piątek, 30 lipca 2021 Wyremontowany został najbardziej zniszczony, środkowy odcinek tej gminnej drogi.

Rajsko: ulica Rybitwy przebudowana

Rajsko: ulica Rybitwy przebudowana Czwartek, 1 października 2020 Ulica Rybitwy w Rajsku została przebudowana na długości prawie 300 metrów. Inwestycja kosztowała niemal 150 tys. zł i została w całości sfinansowana z gminnego budżetu.

Wprowadzenie oznakowania tymczasowego na ul. Rybitwy w Rajsku

Wprowadzenie oznakowania tymczasowego na ul. Rybitwy w Rajsku Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 Informujemy, że w dniu 26.08.2020 roku, zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu na czas realizacji zadania p.n. "Przebudowa drogi wewnętrznej ul. Rybitwy w Rajsku".

archiwum wiadomości