Rajsko - Wspólnymi siłami wyremontowali drogę

Po pół roku prac, dobiegła końca modernizacja drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 933 w Rajsku do drogi wojewódzkiej nr 949 w Zasolu (gmina Brzeszcze). Pochłonęła blisko 4 mln zł. Nasza gmina dofinansowała modernizację traktu kwotą 250 tys. złotych ...

Po pół roku prac, dobiegła końca modernizacja drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 933 w Rajsku do drogi wojewódzkiej nr 949 w Zasolu gmina Brzeszcze). Pochłonęła blisko 4 mln zł. Nasza gmina dofinansowała modernizację traktu kwotą 250 tys. zł.

Przebudowa była możliwa dzięki dotacji celowej z budżetu państwa pozyskanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, tzw. „schetynówek”. Powiat oświęcimski dofinansował tę inwestycję kwotą miliona złotych. W kosztach partycypowały także gminy Brzeszcze i Oświęcim. W odbiorze zadania uczestniczyli włodarze zainteresowanych gmin, w tym Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa.

Na terenie gminy Oświęcim przebudowano ulicę Wilamowicką w Rajsku. Wybudowano chodnik oraz kanalizację deszczową wraz ze ściekiem przykrawężnikowym. Na długości 950 metrów wybudowano perony przystankowe oraz wykonano nową nawierzchnię jezdni. Koszt odcinka modernizacji drogi na terenie naszej gminy pochłonął 1 mln zł.

Z kolei na terenie gminy Brzeszcze przebudowano ulicę Oświęcimską w Wilczkowicach i w Skidziniu. Wybudowano także chodnik oraz kanalizację deszczową. Powstało nowe oświetlenie uliczne oraz zatoka autobusowa przy szkole. Ponadto poszerzona została jezdnia, na której drogowcy położyli nawierzchnię asfaltobetonową – informuje Nikolina Lekowska, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, dodając że ostatnim zadaniem była przebudowa ulicy Wypoczynkowej w Skidziniu. – Tam, oprócz remontu chodnika i kanalizacji deszczowej, przebudowano i zabezpieczono wodociąg – dodaje Lekowska.

Obecny na odbiorze zadania Andrzej Skrzypiński, etatowy członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu podkreślił, że to ostatnie w tym roku zadanie realizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W latach 2012-2015 będzie realizowany drugi etap programu, do którego Zarząd Powiatu będzie składał wnioski – zadeklarował Skrzypiński.

Fot. Starostwo Powiatowe