Dzień Patrona w rajskiej szkole

Szkoła Podstawowa w Rajsku obchodziła 28 października Dzień Patrona – Jana Pawła II.

Uroczystości w kaplicy św. Barbary rozpoczęły się odświętną mszą celebrowaną przez ks. proboszcza Lecha Kalinowskiego. Następnie w gościnnych progach rajskiego kościoła uczennice zaprezentowały artystyczny program przygotowany pod opieką Małgorzaty Rolewskiej i Marty Kotyli. Fragmenty homilii i spotkań z wiernymi polskiego papieża przeplatały się z piosenkami o świętym Patronie.

Dzień Patrona wraz z uczniami świętowali sołtys Rajska Maciej Majerski i wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, który podzielił się z uczniami krótką refleksją, podkreślając, jak wyjątkową i nadzwycząjną postacią w historii Polski i kościoła był syn Polski wybrany na biskupa Rzymu w 1978 roku.