Mali Strażnicy Przyrody

Przedszkole Samorządowe w Rajsku 21 kwietnia hucznie zakończyło projekt "Rajskie Przedszkolaki Strażnikami Przyrody". Dzieci uświetniły finał przedstawieniem a dorośli podziękowaniami i upominkami.

Otwierający widowisko balet został ułożony do "Wiosny" Vivaldiego, bo też tematem przedstawienia było poszukiwanie Wiosny, oczekiwanie na Nią i wreszcie radość z Jej nadejścia. Łączyło ono śpiew, recytacje i taniec, ale przede wszystkim dało pretekst do beztroskiej zabawy. Dyrektor Przedszkola Barbara Toczek dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego przeprowadzenia edukacyjnego projektu, a sama przyjęła wyrazy wdzięczności od wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza.

Projekt „Rajskie Przedszkolaki Strażnikami Przyrody” był laureatem konkursu grantowego "Po stronie natury". Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A. Organizatorem konkursu była Fundacja Nasza Ziemia. Edukacyjne zajęcia przyrodniczo-ekologiczne odbywały się w różnych formach. Ich celem było uświadomienie dzieciom, jak wielkie znaczenie ma ochrona naturalnego środowiska, segregacja odpadów, czysta atmosfera i to, że każdy człowiek, mały i duży, powinien dbać o przyrodę, bo jest ona naszym wspólnym dobrem.