IX Ogólnopolski Marsz Pokoju Honorowych Dawców Krwi

IX Ogólnopolski Marsz Pokoju Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża 7 września 2013r., na trasie Rajsko - Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Impreza kierowana jest do szerokiego grona społeczeństwa, a w szczególności do krwiodawców i sympatyków ruchu ...

Pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Oświęcim

Kliknij, na plakat aby powiększyć!

Program Marszu

IX Ogólnopolski Marsz Pokoju Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża jest imprezą plenerową organizowaną z okazji 55 lecia krwiodawstwa w Polsce. W dniu 7 września 2013r., odbędzie się IX edycja tegoż Marszu na trasie Rajsko - Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Impreza kierowana jest do szerokiego grona społeczeństwa, a w szczególności do krwiodawców i sympatyków ruchu.

Podczas trwania imprezy odbędzie się akcja pobierania krwi pod hasłem „Nasza Krew ich Życie".

Program Marszu:

8.00 przyjmowanie uczestników na stadionie LKS Rajsko k. Oświęcimia:

-   Stoisko z upominkami HDK PCK,

-   Stoisko z kawą, ciastkami, słodyczami,

-   Stoisko z ciepłym posiłkiem,

8.15 Akcja krwiodawstwa w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

9.00 Rozpoczęcie część artystycznej połączonej z pokazami ratownictwa PCK oraz PSP.

13.00 Składanie wiązanek przy pomniku poświęconym Żołnierzom Września 1939r.,

w Rajsku.

13.15 Wymarsz do obozu zagłady Auschwitz-Birkenau (w Brzezince).

14.15 Manifestacja pokojowa „Apel o pokój na Świecie".

15.15 Wymarsz do Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- (Oświęcim).

16.10 Złożenie wieńca i wiązanek kwiatów, zapalenie zniczy pod „Ściana Śmierci".

16.30 Złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy w celi śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe - Patrona Honorowych Dawców Krwi.

17.00 Zakończenie Marszu.

Kontakt w sprawie Marszu:

693-162-555 - Marek Mielnik Dyrektor Biura OR PCK w Bielsku-Białej.

Termin marszu: 7 wrzesień 2013r., sobota godz. 8.00

Miejsce: stadion LKS Rajsko ul. Słowiańska - Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau - parking obok obozu. Przewidywana ilość uczestników: 400.

Regulamin marszu

strona 1